אחרי האקזיט באקסלנס – בירם ודויטש מקימים קרן גידור ב-100 מיליון שקל

השניים צפויים להזרים הון התחלתי של 100 מיליון שקל מכיסם הפרטי ■ מי שצפוי לנהל את הקרן החדשה הוא אמיר אפרתי, מקורב של השניים ומי שמנהל כיום את קרן הגידור דראגון של מגדל שוקי הון

אחרי אקזיט ענק ומתמשך של 700 מיליון שקל על בית ההשקעות שהקימו, אקסלנס, מתפנים רוני בירם וגיל דויטש לתחום המועדף על מנהלי ההשקות בדימוס – קרנות הגידור. ל-TheMarker נודע כי השניים החלו לאחרונה בהליכי הקמה של קרן גידור ישראלית שתשקיע בעיקר באג"ח קונצרני בישראל.

השניים צפויים להזרים הון התחלתי של 100 מיליון שקל מכיסם הפרטי. מי שצפוי לנהל את הקרן החדשה הוא ככל הנראה אמיר אפרתי, מקורב של השניים ומי שמנהל כיום את קרן הגידור דראגון של מגדל שוקי הון. בירם ודויטש הם לא הראשונים שעושים את המעבר מבית השקעות לקרן גידור. יואב קפלן ועודד גל, שני המנהלים הוותיקים של בית ההשקעות אי.בי.אי, הודיעו באוגוסט האחרון על כוונתם להקים קרן גידור מייד לאחר שהתפטרו מתפקידי הניהול באי.בי.אי.

תחום קרנות הגידור בישראל נמצא בתנופה. נכון להיום, פועלות כ-60 קרנות בשוק הישראלי, אם כי רק 40% מהן רשומות בישראל – 27% רשומות באיי קיימן, 18% בארה"ב וכ-15% באיי הבתולה הבריטיים. קרנות הגידור הישראליות מנהלות כ-2 מיליארד דולר (כ-8 מיליארד שקל) ומועסקים בהן כ-300 עובדים. קרנות הנאמנות המקומיות, לשם השוואה, מנהלות כ-154 מיליארד שקל ומעסיקות כמה אלפי עובדים.

לצפייה בכתבה לחצו כאן