חמישה רודפים אחרי אפריקה ישראל – הכדור עובר לבעלי החוב

המכרז למכירת נכסי אפריקה ישראל עובר להילוך גבוה: בין המציעים בולט לב לבייב שחבר למוטי בן משה כדי להגיש הצעת רכישה משותפת; קרן ברוש מציעה 1.9 מיליארד שקל תמורת מחיקת מלוא החוב ■ גם יעקב אטרקצ'י והאחים חג'ג' הגישו הצעות

בעל השליטה באפריקה ישראל, לב לבייב, עדיין מעוניין להחזיק בחברה. לבייב, שהמתין עד עתה, הגיש שלשום במפתיע הצעה לרכישת אפריקה ישראל עם איש העסקים מוטי בן משה. ההצעה של השניים היא רק אחת מתוך כמה הצעות שהוגשו באחרונה למחזיקי האג"ח של אפריקה, שמנסים למקסם את התמורה שיקבלו תמורת נכסי החברה.

לבייב מחזיק כיום ב–48% ממניות אפריקה אך משום שהחברה היא חדלת פרעון, השליטה המעשית בנכסיה מצויה אצל בעלי האג"ח. בן משה רכש באחרונה את השליטה באלון רבוע כחול.

את המגעים מול מגישי ההצעות השונות תנהל נציגות האג"ח. הנציגות מייצגת את סדרות האג"ח כ"ו, כ"ז וכ"ח שהחוב הכולל אליהן עומד על כ–2.8 מיליארד שקל.

אתמול היה המועד האחרון שבו התאפשר למעוניינים לרכוש את נכסי אפריקה להגיש הצעות לנציגות. בית ההשקעות אפשטיין קפיטל של ניר אפשטיין (לשעבר מנכ"ל ליהמן ברדרס ישראל) מנהל עבור הנציגות את תהליך המכירה. המו"מ מול המציעים יתחיל בימים הקרובים. אגרות החוב של אפריקה מסדרות כ"ו וכ"ז עלו אתמול בעקבות ההצעות בכ–1%. שתי האג"ח נסחרות כעת במחיר של 73–78 אגורות, שמשקף ציפייה להחזר של 70% לפחות מהחוב המקורי.

לצפייה בכתבה לחצו כאן