קרן ברוש: "הניהול באלקוברה הוא מן המחרידים שראינו"

הקרן האקטיביסטית קוראת להחלפת הדירקטוריון וההנהלה: "הדיסקאונט במניה ביחס למזומן שבקופה הוא עדות למוניטין השליליים בקרב המשקיעים"

קרן הגידור האקטיביסטית ברוש, אשר הגיעה לאחרונה להחזקה של 9.4% ממניות חברת פיתוח התרופות אלקוברה, קראה לכנס אסיפת בעלי מניות, במטרה להחליף את דירקטוריון החברה. במכתב ששלחה ליו"ר החברה, האוורד רוזן, האשימה קרן ברוש את הנהלת אלקוברה בניהול כושל ביותר, בפזרנות כספית ובדאגה רק לעצמה. הקרן קוראת להחלפת הדירקטוריון הקיים במלואו, מהלך אשר אם יצליח, יוביל כנראה גם להחלפת המנכ"ל ד"ר ירון דניאלי, שממנו לא חוסכת הקרן ביקורת.

ברוש מציעה שישה דירקטורים חלופיים, ביניהם דירקטורים מתחום הביומד, בחירה המעידה על הכוונה להמשיך לפעול בתחום זה. לאלקוברה כ-50 מיליון דולר בקופת המזומנים נכון לסוף 2016, והיא נסחרת לפי שווי של 31.4 מיליון דולר, דיסקאונט של 38% על המזומן בקופה. בעקבות המכתב ירדה מניית החברה ב-6.5%.

"הניהול בחברה הוא מן המחרידים שראינו", כותבת ברוש (בהובלת אמיר אפרתי, יחד עם שותפיו אסף פרומרמן ושחר קינן). "הדירקטוריון אינו מייצג את בעלי המניות. בעקבות פגישה עם ההנהלה יצאנו מודאגים עוד יותר מקודם".

לצפייה בכתבה לחצו כאן