קרן ברוש מסמנת מטרה חדשה – נכנסה להחזקה של 6.2% בקמהדע

הקרן האקטיביסטית רכשה בשוק מניות של חברת הביומד בשווי של 35 מיליון שקל; מניית קמהדע איבדה 40% משוויה בשלושה החודשים האחרונים והיא נסחרת בשווי של 640 מיליון שקל

קרן ברוש מסמנת מטרה חדשה – חברת הביומד קמהדע. הקרן האקטביסיטית המנוהלת ע"י אמיר אפרתי הגיעה להחזקה של 6.2% ממניות קמהדע באמצעות רכישה משותפת עם צדדים קשורים של מניות החברה בשוק – ובכך הפכה לבעלת עניין בחברה.

קמהדע נסחרת בשווי של 640 מיליון שקל כך שמדובר בהשקעה מהותית של ברוש, בסכום של כ-35 מיליון שקל. מניית קמהדע איבדה 40% משוויה בשלושה החודשים האחרונים.

ב-25 ביוני נרשמה במניית קמהדע נפילה חדה של 23%, בעקבות דרישות נוספות של רשות התרופות האירופית בקשר לטיפול שפיתחה החברה. הרשות החליטה שלא להגיש לאישור את המוצר שפיתה קמהדע לטיפול באמפיזמה תורשתית, הניתן באינהלציה, טרם השלמת הדרישות.

בסוף אוגוסט הודיעה קמהדע שקיבלה את אישור מנהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA) לשיווק בארה"ב של חיסון נגד כלבת. החיסון, שניתן לאחר חשיפה לנגיף, צפוי להערכת החברה להיות "משמעותי לעסקיה" כבר החל מהשנה הבאה. שוק החיסונים לכלבת מוערך ב-100 מיליון דולר בשנה בארה"ב.

לצפייה בכתבה לחצו כאן