לאחר שאלקוברה קרסה ב-95% בשנה וחצי – קרן ברוש נכנסת לפעולה

מניית אלקוברה הישראלית שניסתה לפתח תרופה להפרעות קשב וריכוז הונפקה ב-2013 בנאסד"ק, אך היא נכשלה בניסויים ומנייתה התרסקה ■ קרן ברוש, שמתמחה בחברות במצוקה, ניצלה את מצבה של החברה, שהחמיר מאוד באחרונה, כדי לרכוש 7.5% ממניותיה

קרן ברוש, בניהולו של אמיר אפרתי, דיווחה היום לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) כי הגיעה בימים האחרונים לאחזקה של 7.5% במניות חברת הביומד הישראלית אלקוברה (1.47 +2.8%) . הקרן, שמתמחה בהשקעה בחברות במצוקה, נכנסה להשקעה באלקוברה בשבועות האחרונים, לאחר ששווי השוק של החברה, שנסחרת בנאסד"ק, צנח ב-95% בתוך שנה וחצי, לרמה של פחות מ-35 מיליון דולר.

שווי השוק הנוכחי, שקרוב לעשירית משווי השיא שאליו הגיעה החברה זמן קצר לאחר הנפקתה הראשונית בנאסד"ק ב-2013, נמוך גם מסכום המזומנים שבקופתה (כולל השקעות לטווח קצר) שמסתכם בכ-50 מיליון דולר. הפער השלילי הזה אמור להיות אחד התמריצים המרכזיים בהשקעה של קרן ברוש, כשבנוסף לכך הקרן צפויה לנסות להפיק את המרב מהקניין הרוחני שנצבר באלקוברה חרף הכישלונות שלה בתהליך הפיתוח, שהושקע בו עד כה כסף רב.

אלקוברה היא חברת ביומד שהמטה שלה נמצא בתל אביב ומעסיקה 20 עובדים. החברה ניסתה לפתח תרופה להפרעות קשב וריכוז (ADHD), אך תהליך הפיתוח היה מלווה בשורה של צרות וכישלונות. החברה אמנם הצליחה להתגבר על חלק מהבעיות שהתעוררו בעבר, אבל בחודשים האחרונים מצבה החמיר מאוד.

לצפייה בכתבה לחצו כאן